Partner serwisu
Biznes i przemysł

PERN certyfikowany według standardów NATO

Dalej Wstecz
Autor:

PERN

Data publikacji:
28-12-2025
Ostatnia modyfikacja:
19-12-2025
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. PERN

Podziel się ze znajomymi:

BIZNES I PRZEMYSŁ
PERN certyfikowany według standardów NATO
fot. NATO
PERN uzyskał Certyfikat AQAP 2110, potwierdzający najwyższe standardy zarządzania jakością procesów realizowanych zgodnie z wymaganiami NATO. To istotny krok w procesie przygotowania do integracji polskiej infrastruktury przesyłowej z systemami rurociągów Sojuszu. Uroczyste wręczenie certyfikatu odbyło się w piątek w warszawskiej siedzibie Spółki.

Certyfikat AQAP (ang. Allied Quality Assurance Publication), nadawany przez Centrum Certyfikacji Jakości przy Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie (CCJ WAT), potwierdza zgodność systemu zarządzania jakością, bezpieczeństwa, a także niezawodności procesów PERN z międzynarodowymi standardami dla organizacji realizujących projekty na rzecz obronności i bezpieczeństwa NATO. W ostatnich tygodniach CCJ WAT przeprowadził w Spółce szczegółowy audyt, który zakończył się wynikiem pozytywnym bez stwierdzenia żadnych niezgodności i potwierdził zgodność systemu zarządzania PERN z wymaganiami AQAP.

– Uzyskanie przez PERN Certyfikatu AQAP 2110 to dowód na to, że jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do realizacji najbardziej wymagających projektów - nie tylko z punktu widzenia bezpieczeństwa Polski, ale również NATO – powiedział Piotr Gryska, Wiceprezes PERN odbierając Certyfikat. – Pozytywna ocena to zasługa profesjonalizmu i zaangażowania naszych pracowników. To także potwierdzenie, że wypracowane w PERN wysokie standardy jakości i niezawodności – już dziś potwierdzone wieloma innymi certyfikatami – są w pełni zgodne z wymaganiami NATO – dodał.

Certyfikacja AQAP 2110 odnosi się do organizacji zajmujących się projektowaniem, rozwojem czy dostarczaniem produktów i usług w obszarze obronności, bezpieczeństwa oraz infrastruktury strategicznej. Przyznany certyfikat stanowi gwarancję, że procesy w organizacji są prowadzone w sposób systematyczny, kontrolowany i zgodny z międzynarodowymi normami. Dla przedsięwzięć w NATO jest to wymóg konieczny – bez certyfikacji udział w projektach sojuszniczych byłby niemożliwy lub znacznie ograniczony.

Z perspektywy biznesowej uzyskana przez PERN certyfikacja to gwarancja dla partnerów Spółki, że działa ona według precyzyjnych i kontrolowalnych procedur, opartych na najlepszych praktykach zarządzania jakością i bezpieczeństwem. – Dla naszych kontrahentów certyfikat AQAP to kolejny, obiektywny dowód na to, że PERN realizuje swoje działania zgodnie z najbardziej wymagającymi normami jakości i bezpieczeństwa – jako sprawdzony, rzetelny podmiot zdolny do prowadzenia projektów o wysokim stopniu odpowiedzialności operacyjnej – wyjaśnia Danuta Paduch, dyrektor Pionu Doskonałości Operacyjnej pełniąca w Spółce funkcję Przedstawiciela Kierownictwa ds. GQA (Rządowego Zapewnienia Jakości).

Dokument w imieniu Centrum Certyfikacji Jakości przy Wojskowej Akademii Technicznej wręczyła Pani Dyrektor dr inż. Joanna Jasińska.

W październiku 2025 roku PERN S.A. oraz Zakład Inwestycji Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego (ZIOTP) zawarły wstępne porozumienie o współpracy przy realizacji programu rozbudowy polskiej infrastruktury paliwowej w celu przyłączenia jej do systemu rurociągów NATO. Projekt ma kluczowe znaczenie dla wzmocnienia bezpieczeństwa energetycznego i obronnego państwa.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Milion umów z KPO. Co dziesiąta złotówka na obronność

Polityka i prawo

Budimex pierwszy z certyfikatem IRIS UNIFE

Biznes i przemysł

Budimex pierwszy z certyfikatem IRIS UNIFE

inf. pras. 05 grudnia 2025

Embraer: A-29N Super Tucano do zwalczania dronów

Biznes i przemysł

Embraer: A-29N Super Tucano do zwalczania dronów

Łukasz Malinowski 06 grudnia 2025

Pierwszy w historii program na rzecz europejskiego przemysłu obronnego

Biznes i przemysł

Certyfikacja: Między ochroną rynku a wolną konkurencją

Polityka i prawo

Zobacz również:

Milion umów z KPO. Co dziesiąta złotówka na obronność

Polityka i prawo

Budimex pierwszy z certyfikatem IRIS UNIFE

Biznes i przemysł

Budimex pierwszy z certyfikatem IRIS UNIFE

inf. pras. 05 grudnia 2025

Embraer: A-29N Super Tucano do zwalczania dronów

Biznes i przemysł

Embraer: A-29N Super Tucano do zwalczania dronów

Łukasz Malinowski 06 grudnia 2025

Pierwszy w historii program na rzecz europejskiego przemysłu obronnego

Biznes i przemysł

Certyfikacja: Między ochroną rynku a wolną konkurencją

Polityka i prawo

Kongresy
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5
Zamknij